Interview List

Host: 
Cognitive Science Program

We thank all applicants for their all interest in the program. You can find the list for people who are invited to interview below. 

For those of you who cannot find their name on the list, after careful consideration, we regret to inform you that we will not be progressing further with your application. It's wonderful for us to know that there are people who share the interest that we have for the program.  


Again, many thanks for the time and effort you have taken to submit your application and sharing your time with us for the exam. It was very much appreciated and we hope that you keep your interest in the program so that we will speak in the future!

 

 

Bütün adaylara programa gösterdikleri ilgiden ötürü çok teşekkür ederiz. Mülakat için davet edilen kişilerin listesini aşağıda bulabilirsiniz.

İsimlerini listede göremeyen adaylarımız için üzülerek söylemek istiyoruz ki itinalı ve dikkatli bir değerlendirme sonucunda sizin ile sonraki aşama için devam edemeyeceğiz. Programa duyduğumuz ilgiyi paylaşan insanlar olduğunu bilmenin bizim için değerli olduğunu belirtmek isteriz.

Yeniden belirmek isteriz ki başvurunuzu göndermek için harcadığınız çaba ve değerli zaman için sizlere teşekkür ederiz. Ayrıyeten sınav için zamanınızı bizlere ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ümit ediyoruz ki programa karşı ilginiz devam eder ve sizin ile tekrardan bu konuda görüşebiliriz! 

 

 

ALPER MERT
BİLGE ZEYNEP GEZERLİ
BUĞRA ARAS
BURAK BÜYÜKYAPRAK
CEM ÇELİK
CEM SEVİNÇ
ÇİĞDEM TAŞ
DİĞDEM GÖVERTİ
ESİN EZGİ YILDIZ
HİLAL İREM BAŞTÜRK
İLKİM EKİM ÇELİKAY
KENDAL DENİZ KARA
M. YUNUS ŞAHİN
MELİH CAN YARDI
METİN CAN IŞIK
MUAZ ALEMDAR
ONUR KELEŞ
PINAR EKİN
SELİM TİRYAKİOL
TOYKAN DOĞAN
ÜMİT SİNCAR
YILMAZ ARDA ATEŞ